Usługi
Promocja
Proponujemy Państwu wykonanie czyszczenia oraz konserwacji Laptopa !!!
Zobacz: kliknij
Zastrzeżenie
Wszelkie znaki towarowe, loga i nazwy własne użyte na stronie są znakami należącymi do ich odpowiednich właścicieli i zostały podane jedynie w celach informacyjnych.
Subaru |
Fabryczne nawigacje samochodowe | |
Historia tej firmy i w dużym stopniu jej logo są często porównywane do historii przemysłu w kraju. Sięga 1917 roku, a więc jest krótsza od dziejów najważniejszych firm motoryzacyjnych Japonii. Jeden z pionierów japońskiej techniki lotniczej, Nakajima, zarejestrował w 1917 roku firmę Nakajima Aircraft Company. Przedsiębiorstwo błyskawicznie się rozrastało. Po zakończeniu II wojny światowej, podobnie jak inne zbrojeniowe firmy Państw Osi, Nakajima Aircraft uległa demilitaryzacji i decyzją władz okupacyjnych została podzielona na 12 odrębnych, niepowiązanych ze sobą w żaden sposób firm.
W 1953 roku sześć z tych przedsiębiorstw zjednoczono ponownie za zgodą Stanów Zjednoczonych oraz ONZ w koncern Fuji Heavy Industries zajmujący się wytwarzaniem m.in. maszyn roboczych, sprzętu budowlanego i gospodarstwa domowego. Jedną z gałęzi przemysłu, w której Fuji miało podjąć działanie, była motoryzacja. Zdecydowano wówczas o ponownym połączeniu firm. Ponieważ przedsiębiorstwa połączono, zdecydowano się na symbolizujące to logo. Wybrano konstelację sześciu gwiazd w kolistej elipsie. Założona przez Chikuhei Nakajime w 1917 roku w Gunma Prefecture firma Aircraft Research Laboratory zajmująca się produkcją samolotów dla amerykańskiej marynarki zmieniała trzy razy swoją nazwę: w 1931 roku na Nakajima Aircraft Co. Ltd osiągając wysoką pozycję w branży lotniczej. Po zakończeniu wojny w 1945 r. zaprzestano produkcji samolotów zmieniając nazwę na Fuji Sangyo. Początkowo firma zajęła się wdrażaniem nowych technologii w produkcji samolotów, jednakże w 1946 roku koncern wyprodukował pierwsze skutery nazwane Rabbit S-1. Skuter miał moc 2 KM i pojemność 135 cm³. Rok 1950 był rokiem podziału koncernu na 12 firm. Pięć osiągających największe zyski Fuji Jidosha, Utsunomiya Sharyo, Fuji Kogyo, Omiya Fuji Kogyo, Tokyo Fuji Sangyo w 1953 r. połączyło się tworząc Fuji Heavy Industries Ltd. które istnieje do dzisiaj.
|